Aktuality & novinky

Info ke školnímu roku 2018/2019


Zkoušky začnou v druhém týdnu v září. Malušata budou mít tentokrát zkoušky v úterý! Takže 11.9.2018 od 16 hodin malušata, starší skupina začíná 12.9.2018 od 16:30 do 18:00. Krásné a pohodové letní prázdniny!


Fotografování v krojích


Dnes, tj. 1.5.2018 proběhne fotografování v krojích. Sraz v 16 hodin u obecního úřadu - už oblečení. Ogaři oba kroje. Více info na tel.: 733717016. Pokud bude pršet, tak se akce ruší.


Vynášaní Mařeny a vítání jara


SVPT Kyčera

Venku sice mrzne až praští, ale náš soubor už se chystá na Vynášaní Mařeny a vítání jara! I když letos ta smrtná neděle vyšla pěkně brzy, tak uvidíme jestli sa podaří jaro přivítat ;) V nedělu 18. března od půl druhé u Liďáku v Halenkově. Připraveny budou velikonoční dílničky a pletení tatarů.


Jarní prázdniny


V termínu jarních prázdnin 19. - 25.2. Nebude Kyčera - platí pro obě skupiny.


Konec prázdnin


Je tu konec prázdnin a tudíž připomínáme větší skupině, že od zítřka už jsou zase pravidelné středeční zkoušky od 16:30.


Zimní prázdniny


SVPT Kyčera

Od teď do 23.1.18 má velká skupina zimní prázdniny. Uvidíme se opět 24.1.18 v 16:30.


Zkouška


V sobotu 9.12. v 10 hodin proběhne na Hovězí v KD generálka s CM na Vánoční program.
Platí pro velkou skupinu a vybrané děti z malé skupiny.


Zkoušky ve školním roce 2017/2018


Zkoušky souboru v tomto školním roce: STŘEDA OD 16:30 starší skupina. ČTVRTEK OD 16 hodin malušata. V tělocvičně ZŠ Halenkov. Přihlášky a členský příspěvek se budou řešit do konce října.


Foto Liptál


SVPT Kyčera

Fota v galerii :)


Další aktuality

Soubor valašských písní a tanců Kyčera, z.s.

je dětský folklórní soubor písní a tanců působící v obci Halenkov (Valašsko -Horní Vsacko). Staronový dětský folklórní soubor navazuje na zaniklý SVPT Kyčera po více jak 20 letech.

SVPT Kyčera

Svou novou éru započal v březnu roku 2015 za velké podpory obce Halenkov a obrovského nadšení rodičů a dětí. Soubor si klade za cíl předávat krásu folklórních a valašských tradic naší nejmladší generaci a uchovávat toto cenné kulturního dědictví v našem regionu.

Soubor tvoří dvě skupiny - děti od 4 - 7 let a od 8 - 15 let nejen z obce Halenkov, v celkovém počtu téměř 60 dětí. Snahou je vychovat si svoji doprovodnou cimbálovou muziku, která by soubor Kyčera doprovázela.

Momentálně se zkouší jednou za týden. Soubor úzce spolupracuje se souborem Ovčák z Hovězí, kam by měli členové souboru Kyčera v budoucnosti směřovat.


Náš soubor se stal zapsaným spolkem

Milí rodičové, chtěli bychom Vám oznámit, že náš soubor má nové stanovy a stal se dle nich zapsaným spolkem s dlouhatánským názvem oficiálním: Soubor valašských písní a tanců Kyčera, z.s.

SVPT Kyčera

Tyto stanovy jsou zveřejněny zde. Prosíme Vás o jejich pročtení, zejména pak práva a povinnosti členů. Jak se dočtete tak budeme rozhodovat o členských příspěvcích.

Ve funkcích spolku byli zvoleni tito:

  • Lenka Felbabová - umělecký vedoucí souboru,
  • Martina Černotová - krojový hospodář,
  • Magdaléna Černotová - vedoucí zpěvu a muziky,
  • Petra Zádilská - organizační vedoucí,
  • Lenka Šuláková - asistent/asistenti souboru uměleckého vedoucího,
  • Renata Bíliková - pokladník,
  • Jana Orságová - zástupce/zástupci rodičů

  • Statutáři a komise: Předseda: Petra Zádilská, Místopředseda: Lenka Šuláková, Členové kontrolní komise: Jana Orságová, Miroslav Zetek a Radek Šulák

    Pro obnovení fungování IČ sdružení jsme se rozhodli, abychom mohli žádat o příspvěky a dotaci jako spolek s právní formou. Jako neformální sdružení a podsložka obce je to mnohem náročnější a při tom počtu dětí se takto nedá fungovat.


    Kalendář akcí 2018


    • Březen 17

      OBECNÍ PLES

      Halenkov, vystoupení na Obecním plese Halenkov

    • Březen 03

      VSETÍNSKÝ SLAVÍČEK

      Vsetín, oblastní kolo pěvecké soutěže ve Vsetíně

    • Březen 18

      VYNÁŠENÍ MAŘENY

      Halenkov, doprovodný program: velikonoční tvoření

    • Duben 01

      VELIKONOCE

      Velikonoce ve Velkých Karlovicách

    • Červen 02

      HALENKOVSKÉ SLAVNOSTI

      Halenkov, v rámci programu slavností v Halenkově

    • Říjen 19-21

      VÍKENDOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ

      Vizovice, Revika www.revika.cz

    • Listopad 11

      VALAŠSKÝ BÁL

      Halenkov, dětský valašský bál

    • Prosinec 12

      ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

      Halenkov


    • Kyčera na youtube
       

      Další videa najdete na našem youtube kanálu.

    Cimbálová muzika Portáš

    Muzika vznikla ve školním roce 2015/16 pod vedením Magdaleny Černotové a pomocí Milana Šipuly. Muzika 5 dětí, které hrají na hudební nástroje: cimbál, kontrabas, flétny a housle. Muzika zkouší každý pátek od 16:30 hodin v budově OÚ. Naše Cimbálová muzika chce navázat na tradici ( starou více jak 20 let ) spolupráce souboru Kyčera a cimbálové muziky Portáš, která soubor doprovázela. Soubor se snaží o to mít svoji vlastní muziku, která by soubor doprovázela při vystoupeních.

    Zájemci o hraní v cimbálové muzice můžou kontaktovat vedoucí cimbálové muziky a asistentku souboru Magdalénu Černotovou na telefonu   +420 733 506 931.